Ana Sayfa : Hakkımızda : Başkanın Mesajı

Başkanın Mesajı

Sayın Meslektaşlarım,

31 Ekim-3 Kasım 2019 tarihlerinde Antalya’da “Yaşlanan Omurga” temalı yıllık sempozyumumuz başarıyla tamamlanmıştır. Sempozyumda yeni yönetim kurulumuz da seçilmiş ve ilk toplantısını yaparak görev bölümünü ilk yıl için aşağıdaki şekilde oluşturmuştur: Dr. Cumhur Kılınçer (Başkan), Dr. Ali Dalgıç (İkinci başkan), Dr. Ahmet Dağtekin (Sekreter), Dr. Mesut Yılmaz, Dr. Şeref Doğan, Dr. Onur Yaman, Dr. Ahmet Gürhan Gürçay.

Yeni yönetim kurulu olarak tüm üyelerimize verdikleri destek için; önceki yönetim kuruluna da, başta Dr. Cüneyt Temiz ve Dr. Serkan Şimşek olmak üzere, gayretleri ve emekleri için içten teşekkürlerimizi sunarız.
1995 yılında kurulan Spinal ve Periferik Sinir Cerrahisi Grubu’nun bugün Türk Nöroşirürji Derneğinin en etkin, kurumsallaşmış ve en çok üye sayısına sahip öğretim ve eğitim grubu olmaktan başka, ülkemizde omurga cerrahisine yön veren ve örnek oluşturan itici güç olduğunu da görmekteyiz. Bunu kurucularının temel değerleri olan paylaşımcılık ve bilgi aktarımının tüm grup üyeleri tarafından benimsenmesi; düzenli toplantıları, yayınları ve çok sayıda ulusal ve bölgesel eğitim aktiviteleriyle sağlanan bir paylaşım atmosferiyle desteklenen kurumsallaşmış yapısına borçluyuz.

SPSCG’nin temel varlık amacını “üyelerinin spinal ve periferik sinir cerrahisi konusundaki yetkinliklerini en üst düzeye çıkarmak” olarak algılıyoruz. Bu sebeple grubumuzun bilgi, anlayış ve yapısını günümüzün en son standartlarına ulaştırmak ve bu yolda tüm sorunlarımızı saptayarak üstüne gitmek hedefimiz, bu hedeflere giderken de azimli, akılcı, şeffaf, demokratik ve paylaşımcı olmak prensiplerimiz olacaktır.

En içten selam ve saygılarımızla,

TNDer SPSCG 13. Dönem Yönetim Kurulu adına,
Dr. Cumhur Kılınçer

 LookUs & Online Makale