Ana Sayfa : Hakkımızda : Başkanın Mesajı

Başkanın Mesajı

SPSC grubunun değerli üyeleri,

28-31 Ekim 2021 tarihinde yapılan SPSC sempozyumunda yeni yönetim kurulu göreve başlamıştır. Yönetim kurulunun yaptığı ilk toplantıda görev dağılımı ilk bir yıl için şu şekilde oluşturulmuştur; Dr. Tunç Öktenoğlu (Başkan), Dr. Özkan Ateş (İkinci Başkan), Dr. Ahmet Gürhan Gürçay (Genel Sekreter), Dr.Nail Özdemir (Üye), Dr. Murat Kalaycı (Üye), Dr.Mehmet Seçer (Üye), Dr. Kıvanç Olguner (Üye).

Öncelikle bir önceki dönemde çok başarılı olan yönetim kurulunu tebrik eder, SPSC grubuna yaptıkları katkı nedeniyle yürekten teşekkür ederim.

SPSC grubu kurulduğu 1995 yılından itibaren Türk Nöroşirürji Derneği çatısı altında faaliyetlerini sürdürmektedir. Bugüne kadar düzenlemiş olduğu toplantılar, kurslar ve bilimsel yayınlar sayesinde ülkemizde spinal cerrahinin gelişmesi konusunda önemli bir yer edinmiştir. Grubun bu faaliyetlerini dünyadaki güncel gelişmelere paralel olarak sürdürmesi konusunda çalışmalar hiç kuşkusuz ki devam edecektir. Ancak hepinizin bidiği gibi hem dünyanın sorunu olan Covid-19 pandemisi ve hem de ülkemize ait ekonomik problemler bilimsel toplantı ve bilimsel kurs programlarının yapılmasını olumsuz etkilemektedir. Tüm bu elverişsiz koşullara karşın yeni yönetim kurulu olarak hem büyükşehirler ve hem de bölgesel toplantılarımızı gerçekleştirmek bizlerin önem verdiği faaliyetlerdir. Bilginin paylaşılması konusunda önemli yer tutan bilimsel yayın (Spinal Bülten, kitap) çalışmalarına ağırlık verilecektir. Özellikle asistan eğitiminde önemli bir yer tutan yaz okulu programını gerçekleştirmek için tüm imkanlar kullanılacaktır. Son olarak grubumuzun her yıl gerçekleştirdiği ve önemli ölçüde katılımın sağlandığı sempozyum faaliyetimize çok önem veriyoruz. Grubumuz üyelerinin sahip olduğu bilgi birikiminin artmasını ve grubumuz üyeleri arasında bilgi paylaşımını sağlayan yıllık sempozyum faaliyetimizi koşullar el verdiğince gerçekleştirmek istiyoruz.

Yeni dönemde yönetim kuruluna destek olmanız bizleri çok memnun edecektir. Katkılarınız önerileriniz ve elbette eleştirileniz bizler için çok değerlidir.

Yeni dönemin SPSC grubuna hayırlı olmasını dilerim.

SPSC Yönetim Kurulu adına,
Dr. Tunç Öktenoğlu

 LookUs & Online Makale